Połowa dzieci posiada już smartwatch lub opaskę z funkcją telefonu. Bemi Play dla najmłodszych już dostępny w Polsce
Segment smartwatchy oraz opasek sportowych nieustannie się rozwija, ponad połowa dzieci posiada już inteligentne urządzenie do wykonywania połączeń telefonicznych. Dlatego marka Bemi wprowadza w Polsce kolejny model przeznaczony dla najmłodszych użytkowników. Premierowy Bemi Play posiada lokalizację oraz funkcję wirtualnego ogrodzenia, umożliwia kontrolę bezpieczeństwa dziecka przez czterech opiekunów oraz utworzenie listy zaufanych kontaktów. Dodatkowo nowy smartwatch jest wyposażony również w pojemną baterię, a także przycisk alarmowy i funkcje motywujące dziecko do zdrowego i aktywnego stylu życia. Polskim dystrybutorem marki Bemi jest firma 4cv.
2022-09-14, 10:09

Rynek smartwatchy rośnie

Mimo kryzysu i rosnącej inflacji rynek urządzeń wearable nie zwalnia. Jak wynika z danych ABI Research w 2021 roku na całym świecie dostarczono ponad 102 mln smartwatchy, a w 2022 roku może to być nawet 121 mln urządzeń. Prognozy wskazują, że do 2027 roku w ujęciu globalnym liczba ta może wzrosnąć aż do 289,7 mln. Jednocześnie smartwatche są coraz popularniejsze także wśród najmłodszych użytkowników – z badania Digital Care wynika, że już 52 proc. dzieci posiada elektroniczny zegarek lub opaskę z funkcją telefonu komórkowego.

 

Lokalizacja w czasie rzeczywistym oraz wirtualne ogrodzenie

Smartwatch Bemi Play jest wyposażony w śledzenie lokalizacji w czasie rzeczywistym, poprzez pozycjonowanie GPS + AGPS + LBS + Wifi. Dodatkowo urządzenie umożliwia stworzenie wirtualnego ogrodzenia geograficznego, wyznaczającego teren, po którym dziecko swobodnie może się poruszać. W momencie, gdy opuści ono bezpieczny obszar, opiekun otrzyma o tym fakcie powiadomienie. Dla dodatkowego bezpieczeństwa możliwe jest stworzenie zaufanej listy kontaktów, z którymi dziecko będzie mogło rozmawiać. Pozostałe połączenia natomiast będą widniały w aplikacji opiekuna, umożliwiając ich weryfikację.

 

Przycisk alarmowy i kontrola otoczenia dziecka

Zegarek umożliwia dodanie czterech opiekunów, którzy będą mieli kontrolę nad bezpieczeństwem dziecka. Urządzenie wyposażone jest w guzik SOS, którego kilkusekundowe przytrzymanie sprawi, że rodzice otrzymają powiadomienia o zgłoszeniu alarmu przez dziecko. Dodatkowo zegarek Bemi Play umożliwia kontrolę otoczenia dziecka. W razie konieczności opiekun może uzyskać na swoim smartfonie podgląd z kamery umieszczonej w smartwatchu dziecka oraz usłyszeć co dzieje się wokół niego.

 

Motywowanie do zdrowych nawyków przez zabawę

Bemi Play motywuje dzieci do ruchu podczas zabawy, poprzez wbudowany licznik kroków oraz śledzenie codziennej aktywności, a dodatkowo zegarek posiada funkcję monitorowania snu. Poza tym urządzenie wyposażone jest w opcję zbierania punktów oraz nagradzania. Smartwatch występuje w trzech kolorach – czarnym, niebieskim oraz różowym, a dodatkowo posiada cztery wbudowane tarcze zegara, co pozwala na jego personalizację i dopasowanie do indywidualnych upodobań.

 

Pojemna bateria oraz wodoszczelność

Urządzenie wyposażone jest w baterię o pojemności 720 mAh oraz 1.69-calowy wyświetlacz. Smartwatch Bemi Play posiada ochronę IP67, która zapewnia odporność na kurz, wilgoć oraz krótkotrwałe zanurzenie w wodzie, co umożliwia swobodne korzystanie z niego podczas aktywności na świeżym powietrzu.

 

Obsługa z poziomu telefonu przez bezpłatną aplikację

Bemi Play jest kompatybilny ze smartfonami z systemami operacyjnymi Android 4.4 oraz iOS 8.0 lub nowszymi. Obsługa zegarka możliwa jest przez aplikację „SeTracker2”, którą można bezpłatnie pobrać z Google Play Store oraz App Store.

Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w grę matematyczną, budzik, stoper, kalkulator oraz funkcję odnajdywania telefonu. Smartwatch Bemi Play w kolorze czarnym, niebieskim oraz różowym dostępny jest w sieciach Media Expert oraz RTV Euro AGD w cenie 369 zł. Dystrybutorem nowego inteligentnego zegarka jest 4cv.

KONTAKT / AUTOR
Ewa Malicka
młodszy specjalista ds. PR
Rocket Science Communications
781 453 815
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.